Kodlama Kitapları

Çocuklar için Kodlama Kitabı Önerileri Neler?

Gelişen dünyanın getirilerinden biri olan kodlama bilgisi, basit algoritma düzenekleri ve çözüm yaklaşımları sebebiyle en iyi mantık geliştirme ve akıl yürütme seçeneklerinden bir tanesidir. Üstelik basit robotik kodlama kitapları ile çocuklar için kodlama öğrenimi başlayabilmektedir. Böylece ileride teknolojinin her alanında karşımıza çıkan algoritmaların açık ve basit gösterimleri daha çocukluktan anlaşılmaya başlanabilir. Bunu çok iyi bilen Mucit Panda ise modern dünyanın gerekliliklerine ve yenilikçi çözümlere inanarak çocuklarınız için en faydalı hikayeli kodlama etkinlikleri ve robotik kodlama kitapları sizlere sunmaktadır. İşte onlardan bazıları! • Etkinliklerle Minik Minik Kodluyoruz 1-2 • Algoritma Temelli Adım Adım Kodlama 4'lü Kitap Seti • Sıfırdan Kodlama Okul Öncesi • Okul Öncesi Kare Kare Mozaik Kodlama
 

Robotik Kodlama Kitapları Nedir?

En özel yaklaşım teknikleri ve eğlenceli problemlerle geliştirilen çocuklar için robotik kodlama kitapları, içeriğinde yer ve yön kavramlarının algılanmasına yardımcı olan koordinatlı düzlemlere, algoritmik düşünce yöntemlerine ve problem çözme süreçlerine yer vermektedir. Kimi zaman eğlenceli oyunlarla kimi zamansa hikaye metotlarıyla kodlama gelişimine katkı sağlayan çocuklar için kodlama kitapları bu açıdan pek çok ebeveynin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
 

Çocuklar için Robotik Kodlama Kitap Çeşitleri Ne İşe Yarar?

Çocuklar için robotik kodlama kitap çeşitleriyle gerçekleştiren etkinlikler sayesinde, çocuklar mantık sorularında daha başarılı olmakla beraber sorunlara akılcı çözümler de üretebilmektedir. Hayatın pek çok alanında karşılarına çıkacak basit algoritmaları kolayca kurabileceklerdir.
 

Hikayeli Kodlama Kitapları Nelerdir?

Çocuklar için kodlama etkinlikleri kategorisinin önemli seçkilerinden biri de hikayeli kodlama kitap çeşitleridir. Bu kitaplar içerisinde sunulan kodlama aktiviteleri aynı zamanda hikayelerle harmanlanarak ebeveyn ve çocukların bir arada nitelikli vakit geçirmesini sağlar.
 

Kodlama Kitapları Çocuklara Ne Zaman Alınmaya Başlanmalı?

Okul öncesi dönemde bile çocuklar basit algoritma mantıklarını anlamakla kalmayıp karşılarına çıkan kodlama problemlerine mantık yürütmeye dayalı çözümler oluşturabilmektedir. Bu yüzden de çocuklar için geleceğin okuryazarlığı olarak kabul edilen kodlama eğitimine robotik kodlama ve hikayeli kodlama kitap çeşitleriyle 5-7 aralığında başlanabilmektedir.