img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Artebella Tepetaklak Şekiller

Marka :
Ürün Kodu: MP40793
Model AZOYN010
  Tükendi!  

 

Parça-bütün ve şekil-zemin ilişkilerini anlamlandırmayı öğrenir. Görsel dikkat becerilerini iyileştirir.
Kısa süreli bellek, bilgiyi kopya etme ve transfer etme gibi zihinse becerileri geliştirir. Renk ve şekilleri eşleştirmek kadar kolay bir oyundur, ancak taktik ve iyi planlanmış bir strateji gerektirir.
Satır ve sütun blokları aynı şekil ya da renklerle inşa ederek puan kazanın.Daha fazla skor elde etmek için bir taşı birçok parça ile uyuşan yere yerleştirin.En fazla puan toplayan oyunu kazanır. 
 
 
Her oyuncuya 5'er tane kompozit parça dağıtılır. Diğer kompozit parça kapalı bir şekilde yere dizilir. Oyuna ilk başlayan oyuncu aynı renkten farklı şekiller ve aynı şekilden farklı renkteki birkaç tane kompozit parçayı yere dizerek oyunu başlatır.Yere dizdiği kompozit parça kadar puan kazanır. Daha sonra sıradaki oyuncu yerdeki kompozit parça ekleme yapar.
 
Örneğin yerde 3 tane mavi kompozit parça varsa diğer oyuncu da farklı şekildeki bir veya birkaç mavi kompozit parçayı o sıraya ekler. Eklediği kompozit parça kadar değil, yerde oluşan mavi renkli kompozit parça sayısı kadar puan kazanır. Burada dikkat edilecek husus aynı renkten 5 farklı şekildeki kompozit parça ya da aynı şekilden 5 farklı renkli kompozit parça yan yana getirildiğinde Qwirkle yapılır ve 5 puan yerine 10 puan birden kazanılır. Bu nedenle koyduğunuz kompozit parça ile 5 li yapmak tehlikelidir.
Çünkü rakip oyunculardan biri 5. kompozit parça koyarak Qwirkle yapar ve 10 puan birden alabilir.
Eğer elinizde yere uygun kompozit parça yoksa pas diyerek sırayı rakibe geçirebiliriz. Ya da elimizdeki birkaç kompozit parça geri bırakıp bakmadan yeni kompozit parça alabiliriz. Ancak kompozit parça değiştirdiğimizde oyun sırası bizden geçecektir.

Yaş Grubu:6+ Yaş