img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Artebella Ahşap Teori ve Nim

Marka :
Ürün Kodu: MP40784
Model AZOYN019
  Tükendi!  

TEORİ 
TEORİ iki oyuncu için bir tahta oyunudur. Bir eşkenar dörtgen deseni oluşturan altıgen bir dizi olan bir tahta üzerinde oynanır. TEORİ kuralları herkesin oynayabileceği yeterince basit bir oyun, ama oyun daha çok matematikçiler, oyun teorisyenleri, ve bilgisayar bilimcileri ilgilendiren dal. Stratejik düşünme becerisini geliştirir.Sebep sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini arttırır. Sosyalleşmeyi ve girişkenliği arttırır. Kırılganlığı azaltır. Hızlı düşünme ve karar verme yeteneğini geliştirir.
 
TEORİ NASIL OYNANIR ?
Masaya oyun tablası yerleştirilir ve iki oyuncu karşılıklı oturur. Oyunda amaç kendi önündeki ilk sırada bulunan altıgenlerden herhangi biri ile rakibinin tarafında yer alan altıgenlerden herhangi birisi arasında kesintisiz bir yol oluşturmaktır. Oyuna kura ile başlanır. Pulları istedikleri herhangi bir yere koyabilirler. Pulları çoğalttıkça birleşimden bir yol oluşturabilirler. Oyuncular hamle yaparken rakibini engelleyecek stratejik hamleler yaparak birbirlerini engellemeye çalışırlar. Karşı tarafa bağlantılı yolu ilk oluşturan oyunu kazanır. Oyun 5 el oynanır. TEORİ oyunu berabere bitemez.
 Nim
 
Nim oyunu iki kişi arasında oynanan bir matematiksel zeka ve strateji oyunudur
Oyunda nesneler oyuncular tarafından sırayla alınır
Oyun, istenilen sayıda nesneyle ve istenilen sayıda grupla oynanabilir.
Sırası gelen oyuncu hepsi aynı gruptan ve yan yana olmak kaydıyla (oyunun başında bir hamlede alınabilecek nesne sayısı sınırlandırılmışsa bu sınıra bağlı kalarak) istediği kadar nesne alabilir.
 Alınan nesneler grubu iki gruba ayıramaz yani nesneler grubun sağından veya solundan alınmalıdır.
Son nesneyi alan oyuncu oyunu kaybeder.

 

Yaş Grubu:6+ Yaş